Посол IMF

Посол IMF


 

Сорока Іван Миколайович

Сорока Іван Миколайович

Заслужений працівник охорони здоров’я України, Президент ГО «Український Медичний Клуб», відповідальний секретар Світової федерації українських лікарських товариств, обраний загально-національним голосуванням членом Громадської ради МОЗ, голова медико-фармацевтичного комітету Громадської ради МОЗ України, засновник і член координаційної ради Української Медичної Експертної Спільноти, член Національної Лікарської Ради.

Посол Міжнародного медичного форуму, член оргкомітету Національної Медичної Премії, має державну спеціалізацію і вищу категорію з управління охороною здоров`я, акушерства та гінекології.

 

Відповідальний секретар Київської лікарської ради, член Громадської ради Державної служби лікарських засобів, виробів медичного призначення і контролю за наркотиками, Магістр Бізнес Адміністрування, секретар  Наглядової Ради Національної медичної академії Післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Національного Музею медицини  України, Член редакційної Ради журналу «Лікарська справа», Член Американської асоціації істориків медицини, асоціації акушерів-гінекологів України. Організатор і керівник загальнонаціональних проектів «Здорове Серце», «Здоровий зір», «Жіночність майбутнього».

 

Закінчив професорські курси Вашингтонського (Сент-Луіс, США) та Торонтського (Канада) університетів.

Співголова міжнародних конгресів з медичного права і біоетики. Старший викладач ВМА. Лікар акушер-гінеколог МЦ «Біо плюс». Член Колегії МОЗ, радник Віце-Прем’єр-Міністра з гуманітарних питань (2014).

Член робочих груп по створенню етичних кодексів лікарів і фармацевтів, управління і реформування охорони здоров’я, медичного страхування і системам фінансування охорони здоров’я України.

 

Народився 29 липня 1967 року. Із золотою медаллю закінчив спеціалізовану фізико-математичну школу у м. Рівне. З відзнакою закінчив 1 лікувальний факультет Київського медичного інституту. Керував студентським науковим товариством ім. акад. Киселя першого лікувального факультету.

Був стипендіатом імені акад. Яновського та акад. Стражеско. З відзнакою закінчив клінічну ординатуру Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМНУ, наукова та практична робота була пов’язана зі створенням системи лікування та імунологічної корекції невиношування вагітності.

У 2003 з відзнакою закінчив Національний економічний університет і захистив магістерську дисертацію на тему «Стратегічне маркетингове планування в охороні здоров`я». Магістр бізнес-адміністрування. Інститут Гете (Київ-Мюнхен). Має державну спеціалізацію з управління охороною здоров`я. Має вищу категорію з акушерства та гінекології, організації і управління охороною здоров`я. Брав участь у створенні та керівництві Національної програми «Здорові легені України», у створенні мережі безкоштовних діагностичних центрів «Пульміс» і першого міжнародного українсько-німецького лікувально-діагностичного центру з діагностики та лікування гастроентерологічної патології «БІК-Київ», обстеження в яких пройшли десятки тисяч пацієнтів дитячого та дорослого віку. Член багатьох професійних лікарських асоціацій. За його участю були створені національні школи пульмонологів, неонатологів, акушерів-гінекологів та ендокринологів.

 

Став першим громадянином України, офіційно оформленим через Генеральну дирекцію по обслуговуванню іноземних представництв у відділі фармацевтичних підприємств.

Більше 20 років керував представництвами провідних міжнародних медичних і фармацевтичних компаній. Підприємства, проекти та підрозділи, керовані Сорокою І.М. завжди займали найвищі позиції у своїх галузевих сегментах (Гермед, Аста-Медика, Берінгер-Інгельхайм, Гексал) і фармако-терапевтичних групах. Під його керівництвом були створені численні бренди на медичному та фармацевтичному ринку в галузі терапії, гастроентерології, акушерства і гінекології, онкології, реаніматології, неврології та інші (Коринфар, Валокордин, Церукал, Контролок, Бромгексин, АЦЦ, Диклак, Моваліс, Лазолван та інші). Реалізовував державні програми щодо забезпечення лікарськими препаратами України за міжнародними кредитами.

 

Першим в Україні створив інститут медичних представників для навчання новим методам лікування лікарів і провізорів України.

Першим в Україні організував за міжнародними стандартами подвійні сліпі плацебо контрольовані клінічні випробування (пантопразол).

За участю Сороки І.М. розроблені та затверджені більше 10 національних нормативних документів у галузі реформування системи охорони здоров’я, спрямованих на виконання державних програм у галузі охорони здоров’я. Іван Сорока активно працює у робочих групах по створенню формулярної системи, етичних та маркетингових кодексів, національних переліків життєво-необхідних лікарських препаратів і виробів медичного призначення, підготовки впровадження в практику системи страхової медицини і адекватного фінансування медичної галузі.

 

Викладає в школі медичних менеджерів, є автором курсу лекцій з фінансово-економічних аспектів охорони здоров’я, тайм-менеджменту, автором численних публікацій у національних та зарубіжних журналах, раціоналізаторських пропозицій, методичних рекомендацій, інформаційних листів.

Піднімаючи на належний рівень престиж українського лікаря і медицини, постійно бере участь як експерт у публіцистичних програмах на телебаченні, радіо та пресі.

 

Є членом Оргкомітету Національної Медичної Премії – вищої галузевої нагороди, яка об’єднує десятки професійних лікарських та громадських організацій у бажанні зміцнити здоров’я українського народу та розвивати систему охорони здоров’я України (Голова оргкомітету НМП 2009-2013), президент Українського медичного клубу, був радником міністрів охорони здоров`я, проводить педагогічну діяльність у Військово-медичній академії. З 2014 року штатний Радник Віце-Прем`єр-міністра з гуманітарних питань.

 

Під час професійної кар’єри Іван Миколайович Сорока виявив високі професійні та особистісні якості як керівник і організатор охорони здоров’я. Є лідером лікарського самоврядування України і практикуючим лікарем, одним з провідних фахівців з реформування і функціонування системи охорони здоров’я, електронної охорони здоров`я, медичного та фармацевтичного менеджменту, управлінського консалтингу, фінансового консалтингу, історії медицини, добре відомим у національних і міжнародних колах. Користується заслуженим авторитетом і повагою у колег, лікарів, провізорів, слухачів, громадськості.

 

Нагороджений медаллю «За відзнаку у військовій службі» 2 ступеня, Почесним званням «Заслужений працівник охорони здоров’я України», орденом Агапіта Печерського, Почесною грамотою Міністра охорони здоров`я України, Подякою і Нагрудним знаком «Знак пошани» Київського міського голови.

 

Двічі чемпіон світу з футболу серед лікарів старше 45 років (2015 р., 2018 р.), чемпіон України з футболу серед лікарів 2017 року.

Володіє українською, російською, німецькою та англійською мовами.

Одружений, батько трьох дітей.

 

Телефон: +38 050 311-98-77
Email: insoroka@gmail.com

 

Міжнародний медичний Конгрес Отримати запрошення на Форум Структура Форуму

Comments are closed